TRÁVIACA  SÚSTAVA


Slezina


Slezina je najväčší lymfatický orgán v tele. Je to orgán bojujúci s infekciou a odstraňujúci opotrebované červené krvinky. Tvorí lymfocyty a fagocyty chrániace pred infekciou. Spolu s pečeňou ovplyvňuje telesnú teplotu a spolu s podžalúdkovou žľazou kontroluje funkciu sliznice celého tela. Pri väčšej námahe sa prejavuje pichaním v ľavom boku. Mandle tvoria masu lymfatického systému. Pomáhajú chrániť hrtan a dýchacie cesty pred infekciou. Za ich kvalitu zodpovedá sliznica čriev.

Slezina a jej vnímanie cez úroveň vyšších vibrácií vedomia:

Slezina je palácom myslenia. Ovplyvňuje schopnosť premýšľať, učiť sa, pochopiť súvislosti, spomínať. Typické pocity pre slezinu sú starostlivosť a súcit. Pri jej poruche dochádza k problémom s učením, premýšľaním, schopnosťou sústrediť sa, dochádza k negativizmu, pocitu nedostatočného zakotvenia, pocitu neistoty, sklamania, k nestabilite, ale tiež k stále sa opakujúcim myšlienkam. Objavuje sa úzkosť, prichádza veľa starosti, nekľudný spánok, pocity zmetenosti, neschopnosť sústrediť sa, roztržitosť, zlá pamäť.Títo jedinci sú väčšinou sebeckí. Oslabená slezina môže byť tiež jednou z príčin alergií.

Problémy:

Oslabenie sleziny sa prejavuje znížením obranyschopnosti tela, malou odolnosťou voči infekciám, nachladením, zlým krvným obrazom a stavom bielych krviniek, zvýšenými teplotami, alergiami. Nedostatok energie sleziny sa prejavuje zvýšenou plačlivosťou, zníženou schopnosťou koncentrácie a ťažším spomínaním.

Odporúčam problémy riešiť komplexne, zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy jedlo s vysokým energetickým a magnetickým potenciálom, tkanivové soli kôli úprave uvoľňovania hormónov a posilniť telo bioenergiou po predchádzajúcej konzultácii.

Pankreas


Pankreas vytvára šťavy, ktoré štiepia bielkoviny, tuky a cukry a produkuje hormón glukagón a inzulín, regulujúci hladinu cukru v krvi. Má na starosti sliznice celého tela. Pankreatická šťava obsahuje vodu, enzýmy a uhličitan sodný. Tvorí mierne zásadité prostredie a neutralizuje kyselinu vytekajúcu zo žalúdka. Vylučovanie pankreatickej šťavy je riadené hormónmi a nervovými impulzmi, vydávanými pri vyprázdňovaní žalúdka.


Problémy:

Môžu sa prejaviť poruchy trávenia, nadúvanie, poruchy látkovej premeny, žalúdočné a dvanástnikové vredy, zápcha, nepravidelná menštruácia, svalové bolesti, dýchacie ťažkosti a pomarančová koža na tvári.

Doporučujem problémy riešiť komplexne zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii. 

Žalúdok


Žalúdok je emočne najcitlivejší orgán nášho tela. Jeho zdravá činnosť spočíva v neustálej obnove a funkcii štyroch druhov buniek tvoriacich hlieny, kyselinu, hormóny a enzýmy. Najviac ho poškodzuje emočný tlak, toxíny a kyslá strava /kravské mlieko, mliečne výrobky, mäsové výrobky, cukor, káva, alkohol/.

Žalúdok a jeho vnímanie cez úroveň vyšších vibrácií vedomia:

Ide o orgán, kltorý býva silne postihnutý nervozitou a emóciami.Môže sa prejavovať nechuťou stráviť a konečne sa zbaviť určitých vecí na psychickej úrovni.Keď nás niečo vyvedie z miery,dochádza ku zvieraniu v oblasti žalúdka, nevoľnosti až ku zvracaniu. Emočné poruchy sú často spojené s poruchami trávenia. Keď sme frustovaní, hľadáme náklonnosť, bezpečie,odmenu, blízkosť milovanej osoby, a nedostatok toho často nahrádzame jedlom. Sladkosti a jedlo sú často náhradami toho, čo nám chýba - náklonnosti a lásky.Hladovanie potom poukazuje na to, že človek nemá chuť starať sa sám o seba. Od mlada v sebe nesie záťaž z výčitiek od rodiny a blízkeho okolia. Pri žalúdočných problémoch trpia ľudia malou sebadôverou, podceňovaním seba sama, nízkym sebavedomím.


Problémy:

V činnosti žalúdka sa okrem bolesti žalúdka a nútenia na zvracanie môžu prejaviť aj bolesťami nôh, krvácaním ďasien, bolesťami zubov, nedostatkom trpezlivosti. Tvorbu žalúdočných štiav ovplyvňujú aj emócie. Depresia alebo strach ich tvorbu znižujú, rozhorčenie alebo agresivita zvyšujú. Problémy v citovom živote prinášajú žalúdočné ťažkosti. Zápach z úst signalizuje zlé trávenie.

Odporúčam problémy riešiť komplexne, zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy jedlo s vysokým energetickým a magnetickým potenciálom, tkanivové soli kôli úprave uvoľňovania hormónov a posilniť telo bioenergiou po predchádzajúcej konzultácii.

Tenké črevo


Je hlavným miestom, kde prebieha trávenie a vstrebávanie. Od kvality spracovania prijatej potravy závisí výživa pre ostatné orgány tela a to má priamy súvis s naším zdravím. Zlé trávenie sa ako prvé podpisuje na narušení nervovej sústavy a s ňou súvisiacimi ochoreniami.


Problémy:

Arytmia srdca, choroby z bunkovej podvýživy, chudosť, obezita, ochorenie krku, bolesť a stuhnutie šije, bolesť ramien a rúk, chronické preháňanie, bolesť chrbtice, ploché nohy, plesne. Najhorší je stres, prejavujúci sa plytkým dýchaním. Bezdôvodne zväčšená alebo predsunutá spodná pera signalizuje, že tenké črevo je uvoľnené, a to vedie k jeho nepravidelnej činnosti. Ústne kútiky ukazujú stav dvanástnika. Biele škvrny na perách sú prejavom stavu v zažívacom trakte, v ktorom sa vytvárajú hlienové alebo tukové usadeniny. Tmavé škvrny ohlasujú tvorenie vredov.

Doporučujem problémy riešiť komplexne, zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii.

Hrubé črevo


Hrubé črevo je poslednou časťou tráviaceho systému, v ktorom sa vstrebávajú zostávajúce vitamíny, minerály a voda, a kde z nestrávených častí vzniká stolica. Sliznica hrubého čreva nemá kĺky, ako je to v tenkom čreve, ale len nízke riasy a neprodukuje žiadne tráviace šťavy. Zbytky potravy sú tu spracovávané kvasnými a hnilobnými baktériami. Kvasné baktérie rovnako vytvárajú niektoré vitamíny, najmä B12 a K. Črevo je vystlané sliznicou, ktorá sa neustále odlupuje, ale dorastá rýchlym bunkovým delením. Hrubé črevo udržiava zásobu vody pre organizmus.


Problémy:

Prejavujú sa zápchou, kŕčmi, bolesťami hlavy, zubov, krku, ramien, problémami dutín a alergiami. Pri slabom pitnom režime, ako aj pri zlej kombinácii stravy, trpíme hlavne zápchou a vysokým tlakom.

Doporučujem problémy riešiť komplexne, zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii.

Žlčník


Zachytáva žlč, tvorenú pečeňou, a koncentruje ju tým, že z nej odstraňuje veľké množstvo vody. Spolu s pečeňou a podžalúdkovou žľazou reguluje acidobázickú rovnováhu v tele. Najmä žlčník potrebuje vysoký podiel zásad vytvorených v žalúdku. Ak nie sú k dispozícii v dostatočnom množstve, cholesterol, uvoľnený v žlčníku stuhne, zlúči sa s inými látkami a vzniknú žlčníkové kamene.


Problémy:

Bolesti hlavy, ischias, bolesti rebier, bolesti veľkých kĺbov /ramená, bedrá, kolená zvnútra, lakte/, niekedy je postihnutý aj nervový systém. Dysfunkcia žlčníka spôsobuje zápaly, kamene, upchatie žlčníka a žlčovodov, problémy so zrakom /začervenanie, suchosť, poruchy videnia/, nerozhodnosť a stratu odvahy. Ochorenie žlčníka sa môže prejaviť aj vyrážkami a začervenaním na spánkoch, ktoré je sprevádzané bolesťami hlavy, žltnutím pleti, očného bielka a žltým povlakom na jazyku.

Doporučujem problém riešiť komplexne zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii. Obmedziť živočíšny tuk, mlieko a mliečne výrobky, vyprážané jedlá, fajčenie, alkohol, kávu, užívať ľanové semienka.

Pečeň


Orgán ukladajúci látky a tvoriaci žlč. Je najväčším orgánom tela. Je nenahraditeľným riadiacim orgánom a chemickou továrňou. Vykonáva viac ako 500 rôznych chemických reakcií a ukladá životne dôležité chemické látky /napríklad vitamíny a glykogén/ pre neskoršie použitie. Pre trávenie má význam len vylučovaním žlče. Jej hlavnou úlohou je zachytávať krv z tráviacej trubice cez pečeňový krvný obeh a upravovať jej chemické zloženie skôr, ako sa dostane do ďalších časti tela. Vyrába a ukladá energiu, rozkladá aminokyseliny, ale aj vytvára nové, produkuje žlč, detoxikuje tým, že ruší aktivitu vlastných i cudzorodých telesných jedov, ktoré sa vylučujú prostredníctvom žlčníka alebo obličiek. Základným predpokladom zdravia je, aby bola v poriadku pečeň.


Problémy:

Chybný odhad toho, čo je prospešné a čo telu škodí, zvýšená teplota okolo 37,2 večer a dlhodobo, únava, bolesti žlčníka, bolesť v stehnách, u žien ťažkosti s vaječníkmi alebo prsiami, kŕče pri menštruácii, očné poruchy /začervenanie, suchosť, poruchy videnia/, bolesti hlavy, nespavosť, zvýšená lámavosť nechtov, hnev, depresie, dlhé hlboké vzdychy, pocit cudzieho telesa v krku, zlosť a žiarlivosť. Pri chronickom ochorení pečene sa objavujú poruchy funkcie čeľustí. Každý, kto má onkologické ochorenie, má chorú pečeň. Preto s ozdravením je treba začať práve tam.


Doporučujem problém riešiť komplexne zostavením individuálneho programu úpravy stravy doplnenej o produkty bunkovej výživy po predchádzajúcej konzultácii.